nouns-stems

Grønlandske nomener

Dokumentasjon for leksikonnamn:

  • Z = nomen
  • 1 = svag böjning, p-bøjning
  • 2 = sterk, up-bøjning
  • P = plurale tantum
  • S = singularis
  • - = sterk böying som trunkerer (2-)
  • a, q, ... = gemineringer ved konsonantiske flexiver
  • Z = nomen
  • morf = går til derivasjonsleksika
  • = går til flexivleksika
  • tpt =
  • tup =
  • K = Direkte til finale klitika

...

Leksikonet Nomen inneholder nomenerne.

xxx 20170522 til former, som ikke kan læses men som har brug for en analyse i cg'en. Pluralis og singularis-kataloger er ikke medtaget.

  • aaffaffak Z2-Zmorf ;
  • aaffaffak+N+Abs+Sg: aaffaffaq Krestr ;
  • aaffaq Z2-qZmorf ; aaffattaq Z1Zmorf ; * ...